Фольк-рок опера "Чарадзей"

Дата: 14.09.2017 начало в 19:00
Категория: Популярная музыка

Раман Арлоў - тэксты, музыка, лібрэта

Усяслаў Чарадзей трапляе ў кіеўскую вязніцу і выклікае сабе на дапамогу Касю, дзяўчыну з сучаснай Беларусі. Гэтага не можа быць, скажаце Вы? Але не трэба недаацэньваць Чарадзея! Згаздiцеся, калі не наяве, то ў нашых снах мы дакладна можам падарожнічаць у часе і прасторы. А зараз у'явiце сабе, што можа той, каго клiкаюць Чараздеям!

У фантастычных снах – Усяслаў адпраўляецца ў будучыню, a Кася падарожнiчае ў мінулае – героі і сустракаюцца ўпершыню. Больш мы не будзем расказваць сюжэт, трымаючы інтрыгу да прэм'еры...

Фолк-рок опера «Чарадзей» – гэта ўнікальны беларускі музычны праект, якi створаны Раманам Арловым (J-Морс, «Чехов», «Буржуазия», «У нескладовае», інш.) па матывах летапісных крыніц аб жыцці і прыгодах знакамітага полацкага князя Ўсяслава Чарадзея.

рэжысёр рок-фольк-оперы - Андрэй Жураўскі

Фольк-рок опера "Чарадзей"