Замаўленне БІЛЕТАЎ

“Мы будзем спяваць і смяяцца як дзеці!”: Дзяржаўны камерны хор Рэспублікі Беларусь

Дата: 02.04.2021 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Харавая музыка

МЫ БУДЗЕМ СПЯВАЦЬ І СМЯЯЦЦА ЯК ДЗЕЦІ!

заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь

Дзяржаўны камерны хор Рэспублікі Беларусь

Мастацкі кіраўнік і дырыжор – заслужаная артыстка Рэспублікі Беларусь Наталля Міхайлава

Іван Фінскі фартэпіяна

У канцэрце бяруць удзел:

Дзіцячы ўзорны хор Ліра ДУА “Сярэдняя школа №66 г. Мінска”

Кіраўнік – Алена Лацапнёва

Канцэртмайстар – Кацярына Петрыкава

Ансамбль Карнавал Дзіцячай музычнай школы мастацтваў №8 імя Р.Шырмы г. Мінска

Кіраўнік – Дзіна Сажына

Канцэртмайстар – Таццяна Грынькова

Тэатральная майстэрня Ага

Кіраўнік – Алёна Яркевіч

Выдатная магчымасць правесці вечар пятніцы разам з дзецьмі ў атмасферы гумару, пазітыва і цудоўнай музыкі.

Дарослыя з задавальненнем пазнаюць дарагія сэрцу мелодыі дзяцінства, а юныя слухачы не толькі сустрэнуцца з музыкай з любімых мультфільмаў, але і дакрануцца да свету класікі ў выкананні аднаго з лепшых калектываў краіны.

Для вас прагучаць гумарыстычныя творы, папулярная музыка з мультфільмаў і кіно, знакамітая опера-пародыя “Піф-паф, ой-ой-ой!” Максіма Дунаеўскага.

Праграму канцэрта дапоўняць вядомыя старонкі класічнай музыкі (“Жарт” Іагана Себасцьяна Баха, “Дуэт котак” Джаакіна Расіні і інш.) і папуры на ўсімі любімыя мелодыі Вольфганга Амадэя Моцарта ў джазавай апрацоўцы.

«Мы будем петь и смеяться как дети»: Государственный камерный хор Республики Беларусь