Замаўленне БІЛЕТАЎ

Джаз для дзяцей: “Класіка і джаз”

Дата: 30.10.2022 пачатак у 15:00
Катэгорыя: Музыка для дзяцей

ДЖАЗ ДЛЯ ДЗЯЦЕЙ: “КЛАСІКА І ДЖАЗ

30 кастрычніка 2022 года мы прэзентуем Вашай увазе арыгінальную праграму, у якой вядомыя класічныя творы, створаныя па матывах літаратурных твораў, будуць выкананы ў аўтарскай джазавай манеры, арыентаванай на юных слухачоў. А сусветныя джазавыя хіты, вядомыя практычна ўсім, прагучаць у класічнай стылістыцы. Мы вельмі хочам паказаць нашым юным слухачам, якой лёгкай можа быць геніяльная музыка і якая вялікая сіла імправізацыі, што дазваляе выявіць яе няўлоўную істу. Мабыць, гэта будзе наш самы адважны эксперымент з тых, якія мы рабілі да цяперашняга часу! Але, нам здаецца, вам павінна спадабацца!

«Джаз для дзяцей» –  гэта:

– штомесячныя аўтарскія джазавыя канцэрты для дзяцей і іх бацькоў у самым цэнтры Мінска на сцэне Беларускай дзяржаўнай філармоніі;

– кожны канцэрт у рамках гэтага праекта – тэматычная праграма, складзеная з вядомых класічных і джазавых твораў у аўтарскіх аранжаваннях, зробленых спецыяльна для маленькіх слухачоў прафесійным джазавым калектывам Беларусі –  VIP Jazz Андрэя Славінскага;

– тэматыка кожнага канцэрта злучана з дзіцячай літаратурай: мы расказваем аб кнігах з дапамогай музыкі;

– “kid friendly-атмасфера”: мы рады бачыць слухачоў кожнага ўзросту, нават самых маленькіх!

Джаз для детей: «Классика и джаз»