Замаўленне БІЛЕТАЎ

Юбілейны канцэрт заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Музычная капэла “Санорус”

Дата: 04.05.2022 пачатак у 19:00
У праграме:

Вячаслаў Кузняцоў – Сімфанічная фрэска “Зіхатлівы дзень” ! прэм’ера

Фрыдэрык Шапэн – Канцэрт №2 фа мінор для фартэпіяна з аркестрам, ор.21

Саліст – Аляксандр Данілаў

Георг Пелецыс – “Алілуя” для змешанага хору a’capella

Джон Ратэр – “Magnificat” для сапрана, змешанага хору і аркестра

Салістка – Вольга Маліноўская

Да 30-годдзя калектыву

ЮБІЛЕЙНЫ КАНЦЭРТ заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь

Музычная капэла Санорус

Галоўны дырыжор – Вячаслаў Ларын

Салісты – лаўрэаты міжнародных конкурсаў

Вольга Маліноўская сапрана

Аляксандр Данілаў фартэпіяна

Дырыжор – Вячаслаў Ларын

***

З нагоды свайго 30-гадовага юбілею заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь Музычная капэла “Санорус” рыхтуе ўнікальную канцэртную праграму, напоўненую яркім сонечным святлом і святочнай атмасферай!

Праграма раскрывае розныя грані музычна-выканальніцкай дзейнасці капэлы. У першым аддзяленні ў выкананні аркестра капэлы прагучыць прэм’ера твора аднаго з вядучых сучасных кампазітараў Беларусі Вячаслава Кузняцова, спецыяльна напісанага да юбілею калектыву, – сімфанічнай фрэскі “Зіхатлівы дзень”! Таксама аркестр супольна з салістам Аляксандрам Данілавым выканае шэдэўр рамантычнай музыкі – Канцэрт №2 фа мінор для фартэпіяна з аркестрам Фрыдэрыка Шапэна, парывісты і, адначасна, паэтычны і жыццярадасны!

Другое аддзяленне адкрыецца прэм’ерным для Беларусі выкананнем твора сучаснага латышскага кампазітара Георга Пелецыса “Алілуя” для змешанага хору a cappella. Гэты твор стане своеасаблівым эпіграфам да напоўненага сонечным святлом “Магніфіката” брытанскага кампазітара Джона Ратэра, які прагучыць у выкананні салісткі Вялікага тэатра Беларусі Вольгі Маліноўскай (сапрана), хору і аркестра капэлы.

Дырыжор – лаўрэат міжнародных конкурсаў Вячаслаў Ларын

Інфармацыя пададзена Музычнай капэлай “Санорус

Юбилейный концерт заслуженного коллектива Республики Беларусь «Музыкальная капелла «Сонорус»