Замаўленне БІЛЕТАЎ

"Рытмы часу"

Дата: 31.10.2018 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка

31 кастрычніка 2018 г. у Малой зале Беларускай дзяржаўнай філармоніі ім. Р.Шырмы адбудзецца сольны канцэрт вядомага беларускага баяніста Дзяніса Чорнага.

Лаўрэат міжнародных конкурсаў Дзяніс Чёрный без малога дзесяцігоддзе вядучы саліст Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Рэспублікі Беларусь ім. І.Жыновіча пад кіраўніцтвам народнага артыста Беларусі, прафесара Міхаіла Казінца. З прыходам маладога таленавітага музыканта рэпертуар аркестра ўзбагаціўся новымі самабытнымі мастацкімі творамі.

Іх выбар вызначаны бездакорным густам Дзяніса Чорнага - баяніста-віртуоза, якому падуладныя не толькі выдасканаленыя тэхнічныя складанасці, але і імкненне данесці мастацкія вобразы ў музыцы. Дзяніс Чёрный цудоўна выконвае на баяне гарачыя танго А.Пьяццолы і па-французску хупавыя вальсы Р. Гальяна, гарачыя лацінаамерыканскія боса-новы і эфектныя п'есы ў фальклорным стылі. У кожным з гэтых твораў адлюстроўваецца біццё рытмаў нашага часу, яго кантрасныя вобразы, преламлённыя ў майстэрстве баяніста-віртуоза.

Разам з Дзянісам Чорным на сцэну выйдуць лаўрэаты міжнародных конкурсаў, артысты аркестра Марта Галубко (цымбалы), Ігар Кіклевіч (флейта), Сяргей Шаптуноў (ксілафон), а таксама сябры музыкі – Яўген Віданаў (флейта), Людміла Багданава і Уладзімір Аводок (фартэпіяна), Дзмітрый Бініат (гітара), Станіслаў Петчанка (віяланчэль). Усе музыкі будуць музыцыраваць у суправаджэнні Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Беларусі імя. І.Жыновіча. Дырыжор — Аляксандр Высоцкі.

"Ритмы времени"