Замаўленне БІЛЕТАЎ

Арт-праект “Тры тэнары”: “Любым жанчынам”

Дата: 06.03.2019 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка

Шэдэўры вакальнай класікі ў канцэрце “ЛЮБЫМ ЖАНЧЫНАМ”

Арт-праект “Тры тэнары”

Сяргей Падавалаў

Іван Бярэзін

Уладзімір Куксенкоў

Нацыянальны акадэмічны народны аркестр Рэспублікі Беларусь імя І.Жыновіча

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, прафесар Міхаіл Казінец

Прыгожыя мужчынскія галасы, поўныя драматызму і пяшчоты, якія спяваюць пра каханне, нясучыя ў чароўны свет опернай музыкі - задавальненне для сапраўдных меламанаў. Гэтыя галасы будуць гучаць у Вялікай зале Беларускай дзяржаўнай філармоніі 6 сакавіка, дзе гледачы пачуюць выступ артыстаў арт-праекта "Тры тэнара", які ўжо атрымаў прызнанне і захапленне шматлікай публікі нашай краіны. Праграма «Каханым жанчынам» падрыхтавана сумесна з Нацыянальным акадэмічным народным аркестрам Беларусі імя І. Жыновіча пад кіраўніцтвам народнага артыста Беларусі, прафесара Міхаіла Казінца.

Тры вялікіх тэнара - Пласіда Дамінга, Хасэ Карэрас і Лучана Павароці - у свой час здзейснілі свайго роду рэвалюцыю. У наша стагоддзе электроннай музыкі яны зноў прымусілі ўвесь свет загаварыць пра опернае мастацтва. Сваімі выступленнямі тры гэтых неверагодных спевака неаднаразова збіралі велізарныя стадыёны, а іх чароўныя галасы прымушалі трапятаць мільёны слухачоў. Шмат у чым дзякуючы прыкладу вялікай тройкі кіраўніка праекту Уладзіміру Куксенкову прыйшла ў галаву ідэя стварэння свайго калектыву. У 2015 годзе ён ажыццявіў гэтую ідэю, запрасіўшы да супрацоўніцтва Івана Бярэзіна і Сяргея Падавалава. У кожнага саліста Арт-праекта "Тры тэнара" свой непаўторны тэмбр голасу, своеасаблівая выканальніцкая манера і акцёрскі тэмперамент. Кожны канцэрт гэтага калектыву дорыць цудоўную магчымасць слухаць гэтыя моцныя галасы самага прыгожага мужчынскага тэмбру - тэнара з іх выразнымі і разнастайнымі адценнямі інтанацый, высакароднасцю манеры выканання і акцёрскага майстэрства.

Тры цудоўных галасы на адной сцэне выканаюць - паасобку і разам - шэдэўры сусветнай оперы, іспанскія, неапалітанскія, беларускія, украінскія і рускія песні.

Арт-проект "Три тенора": "Любимым женщинам"