Замаўленне квіткоў

Дата: 27.03.2019 пачатак у 19:00
Перанесены: 12.04.2019 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка

27 сакавіка 2019 года ў Беларускай дзяржаўнай філармоніі адбудзецца сольны канцэрт Андрэя Коласава - аднаго з самых таленавітых і харызматычных артыстаў сучаснай беларускай эстрады.

Свой шлях на прафесійнай сцэне Андрэй Коласаў пачынаў салістам эстраднага аркестра Гомельскай абласной філармоніі. У 2009 г. ён стаў уладальнікам 2-й прэміі конкурсу маладых эстрадных выканаўцаў на Міжнародным фестывалі мастацтваў «Славянскі базар у Віцебску». Пасля паспяховага выступлення на конкурсе быў запрошаны прадзюсарам Юрыем Савашам да супрацоўніцтва ў тэатр песні Ірыны Дарафеевай. З 2013 года - саліст Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Беларусі імя. І. Жыновіча.

Андрэй Коласаў валодае выдатнымі сцэнічнымі дадзенымі. Прыгожая знешнасць спалучаецца ў ім з багатым голасам і высокай вакальнай культурай. Спявак з'яўляецца ўдзельнікам тэлевізійных праектаў беларускіх тэлеканалаў «Акадэмія талентаў», «Голас краiны», «Я люблю Беларусь». У 2015 годзе ён стаў фіналістам папулярнага ўкраінскага тэлевізійнага шоў «Х-фактар».

Спявак з'яўляецца лаўрэатам міжнародных конкурсаў у Балгарыі, Украіне, Малдове, Грузіі. У 2010 г. ён быў ганараваны Гранд-прэміі Спецыяльнага фонду Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь па падтрымцы таленавітай моладзі.

У апошнія гады шырокую вядомасць артысту прынесла ўдзел у пастаноўках мюзіклаў расійскага кампазітара Кіма Брэйтбурга «Дуброўскі», «Джэйн Эйр», «Блакітная камея» і «Казанова» на сцэне Беларускага дзяржаўнага акадэмічнага музычнага тэатра. Артыст з'яўляецца зоркай гэтых мюзіклаў і выконвае ў кожным з іх галоўныя ролі. Урыўкі з твораў Кіма Брэйтбурга прагучаць і ў сольным канцэрце Андрэя Коласава. Разам з ім на сцэну выйдуць студэнты Беларускага дзяржаўнага універсітэта культуры і мастацтваў.

А ў першым аддзяленні вечара ў суправаджэнні Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Рэспублікі Беларусь ім. І. Жыновіча пад кіраўніцтвам заслужанага артыста Рэспублікі Беларусь Аляксандра Крамко спявак выканае папулярныя песні Райманда Паулса, Ігара Лучанка, Ізмаіла Капланава і іншых кампазітараў. Яго партнёркай выступіць салістка аркестра Анастасія Рачыцкі.

Рэжысёр канцэрта - Аляксандр Вавілаў.

Рэдактарскі аддзел Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Рэспублікі Беларусь імя І.Жыновіча

«Подберу музыку»: творчы вечар Андрэя Коласава