Замаўленне БІЛЕТАЎ

«Музыка кіно»: Нацыянальны акадэмічны народны аркестр імя І.Жыновіча

Дата: 27.03.2020 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка

27 сакавіка на сцэне Белдзяржфілармоніі чарговая прэм'ера! Канцэртная праграма "Музыка кіно".

Сусветны кінематограф вядомы ўсім не толькі акцёрамі, рэжысёрамі, аператарамі, але і сваёй незвычайна прыгожай, эпічнай музыкай. Часам забываюцца сюжэты, сцэнарыі, але мелодыя з любімага кінафільма застаецца на слыху ў гледача.

Праграма "Музыка кіно" у выкананні Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Беларусі імя І.Жыновіча пад кіраўніцтвам народнага артыста Беларусі Міхаіла Казінца - гэта падарунак усім кінааматарам і прыхільнікам папулярнага жанру.

У канцэрце прагучаць мелодыі і песні з фільмаў сусветнага кінематографа "Цацка", "Тытанік", "Пах жанчыны", "Піраты карыбскага мора» і фільмаў, якія па праве можна назваць класікай савецкага кіно - "Шэрлак Холмс і доктар Ватсан", "Свой сярод чужых ...", "Дні Турбіных", "Тры таполі на Плюшчысе" і многія іншыя. У гэты вечар на сцэне салісты аркестра - лаўрэаты міжнародных конкурсаў Наталля Брацлоўская, Ігар Задарожны, Дзяніс Чорны (баян).

Дырыжор - Аляксандр Высоцкі.

Даведкі па тэлефоне +375291503495.

«Музыка кино»: Национальный академический народный оркестр Республики Беларусь им. И.Жиновича