Замаўленне БІЛЕТАЎ

Сяргей Міклашэўскі гітара

Дырыжор – заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь Аляксандр Крамко

***

18 лістапада Эльдару Разанаву, які пайшоў з жыцця ў 2015-м, магло б выканацца 95 гадоў. У гонар памятнай даты ў Вялікай зале Белдзяржфілармоніі адбудзецца канцэрт, прысвечаны жыццю і творчасці знакамітага кінарэжысёра, народнага артыста СССР.

Фільмы рэжысёра Эльдара Разанава — душэўныя і іранічныя, чуллівыя і простыя. Яны ўжо шмат гадоў суправаджаюць па жыцці некалькі пакаленняў гледачоў, грэюць душу і напаўняюць яе рамантыкай.

Ужо стала добрай традыцыяй праводзіць які ідзе год разам з “Іроніяй лёсу” ці “Карнавальнай ноччу”. Шкада, што больш такое кіно не здымаюць, шкада, што рэжысёр ужо пакінуў гэты свет. Ён пражыў доўгае і годнае жыццё, пакінуўшы пасля сябе велізарную спадчыну.

18 лістапада Нацыянальны акадэмічны народны аркестр Рэспублікі Беларусь імя І.І.Жыновіча выканае музыку з фільмаў “Карнавальная ноч”, “Іронія лёсу, ці З лёгкай парай”, “Службовы раман”, “Жорсткі раманс”, “Пра беднага гусара замоўце слова”, “Сцеражыся аўтамабіля”  і іншых стужак Эльдара Разанава.

У суправаджэнні аркестра выступяць салісты калектыву: Наталля Брацлоўская і Анастасія Рачыцкая, Ігар Задарожны і Андрэй Коласаў. Дырыжор канцэрта – заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь Аляксандр Крамко.

«Музыка кино»: к 95-летию кинорежиссёра Эльдара Рязанова