Замаўленне квіткоў

“Эра свінга”: “Jazz з Андрэем Славінскім”

Дата: 27.01.2023 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Джаз

Цыкл канцэртаў “Імправізацыя”

“ЭРА СВІНГА”

27 студзеня 2023 года ў Беларускай дзяржаўнай філармоніі ў 19.00 у рамках праекта “Джаз з Андрэем Славінскім” адбудзецца канцэрт “Эра свінга” – другі з цыкла канцэртаў “Імправізацыя”.

Мы пакажам вам, з чаго пачынаўся свінг, звернемся да гісторыі гэтай дзіўнай эры джазавай музыкі. Прэзентуем вашай увазе лепшыя кампазіцыі Бэні Гудмана, Каўнта Бэйсі, Элы Фіцджэральд і інш., а таксама будзем імправізаваць, дэманструючы праз імправізацыю працэс эвалюцыі свінга ад 30-х гадоў XX стагоддзя да цяперашняга часу.

Цыкл канцэртаў “Імправізацыя” гэта:

• тэматычныя праграмы, складзеныя з джазавых твораў розных эпох у аўтарскіх аранжаваннях, зробленых VIP Jazz Андрэя Славінскага – адным з самых вядомых прафесійных джазавых калектываў Беларусі;
  • тэма кожнага канцэрта – гэта пэўная эпоха развіцця джаза, што характарызуецца самабытным стылем выканання;
  • лёгкая нязмушаная атмасфера, джазавыя імправізацыі, якія прыемна слухаць;
  • інфармацыя аб розных эпохах джаза. У перапынках паміж гучаннем музыкі мы раскажам вам пра асноўныя джазавыя кірункі вядомыя і не зусім, але вельмі цікавыя факты.

«Эра свинга»: «Jazz с Андреем Славинским»