Замаўленне квіткоў

Катэгорыя: Духавы аркестр
У праграме:

I аддзяленне

Эдуард Казачкоў – «Святочная ўверцюра»

Эцьен Круза – «Казкі і легенды Фрыбурга»

Aльфред Рыід – “Армянскія танцы” (І ч.)

Меленз Воксман – Скерца

Уладзімір Солтан – Вальс з оперы “Дзікае паляванне караля Стаха”

Аляксандр Літвіноўскі – “Таўрус”

ІІ аддзяленне

Кііс Влак – “Уверцюра Нью-Ёрк”

Артура Маркес / Елізавета Саўчыц – Танец №2

Яўген Глебаў / Барыс Чудакоў – Балет “Мара”

Фінал; Кода і Апафеоз

Нябойша Еван Жыўкавіч – “Трыа Пер Уна”

Рамін Джавадзі / Андрэй Калбенкоў – “Песня лёду і полымя”

Вольфганг Амадэй Моцарт / Гордан Гудвін – Сімфонія №40

Духавы аркестр Мінскага дзяржаўнага музычнага каледжа імя М.І.Глінкі прэзентуе канцэртную праграму “ДУХАВОЕ СВЯТА.

Прагучыць музыка Э.Казачкова, У.Солтана, Я.Глебава, В.А.Моцарта, К.Влака, Э.Круза, А.Рыіда, Р.Джавадзі, А.Маркеса, А.Літвіноўскага.

У канцэртнай праграме возьмуць удзел ансамблі навучэнцаў аддзялення духавых і ўдарных інструментаў Мінскага дзяржаўнага музычнага каледжа імя М.І.Глінкі.

Мастацкі кіраўнік і дырыжор – Павел Казак. Выпускнік Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі (клас дацэнта Г.І.Казадоя і дацэнта А.П.Сасноўскага), саксафаніст, дырыжор, выкладчык, аранжоўнік. Удзельнік квартэта саксафаністаў SAXAS, мастацкі кіраўнік і дырыжор адзінага ў Рэспубліцы Беларусь аркестра саксафонаў BELSAXO. Кіруе духавым аркестрам Дзіцячай музычнай школы мастацтваў №1 імя Л.П.Александроўскай г.Мінска.

Духавы аркестр – адзін з самых складаных і незвычайных калектываў. Тэмбравыя і дынамічныя магчымасці могуць здзівіць нават самага спрактыкаванага слухача.

Духовой оркестр Минского государственного музыкального колледжа им. М.И.Глинки