Замаўленне БІЛЕТАЎ

"Музыка кіно": Нацыянальны акадэмічны народны аркестр імя. І.Жыновіча

Дата: 04.03.2018 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка

Нацыянальны акадэмічны народны аркестр імя. І.Жыновіча

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор - народны артыст Беларусі Міхаіл Казінец

4 сакавіка на сцэне Белдзяржфілармоніі чарговая прэм'ера! Канцэртная праграма «Музыка кіно».

Сусветны кінематограф вядомы ўсім не толькі акцёрамі, рэжысёрамі, аператарамі, але і сваёй незвычайна прыгожай, эпічнай музыкай. Часам забываюцца сюжэты, сцэнарыі, але мелодыя з любімага кінафільма застаецца на слыху ў гледача.

Праграма «Музыка кіно» у выкананні Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Беларусі імя І.Жыновіча пад кіраўніцтвам народнага артыста Беларусі Міхаіла Казінца - гэта падарунак усім кінааматарам і прыхільнікам папулярнага жанру.

У канцэрце прагучаць мелодыі і песні з фільмаў сусветнага кінематографа, «Тытанік», «Агні вялікага горада», «Прафесіянал», «Піраты карыбскага мора» і фільмаў, якія па праве можна назваць класікай савецкага кіно - «Дзеці капітана Гранта», «Майстар і Маргарыта », « Мой ласкавы і пяшчотны звер», «Іван Васільевіч мяняе прафесію» і многія іншыя. У гэты вечар на сцэне салісты аркестра - лаўрэаты міжнародных конкурсаў Ігар Задарожны, Марына Васілеўская, Анастасія Рачыцкая, Юлія Высоцкая і Сяргей Шаптуноў.

Дырыжор - Аляксандр Высоцкі.

Даведкі па тэлефоне +375291503495.

"Музыка кіно": Нацыянальны акадэмічны народны аркестр імя. І.Жыновіча