Замаўленне БІЛЕТАЎ

“Вакол свету”: група “Three Sticks”

Дата: 18.10.2023 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Сучасная музыка
Выканаўцы: Three Sticks, группа

18 кастрычніка ў Вялікай канцэртнай зале Беларускай дзяржаўнай філармоніі ўпершыню ў Беларусі выступіць група Three Sticks – калектыў, створаны маскоўскімі музыкантамі з мэтай пашырыць звыклыя стылістычныя рамкі і паказаць усю разнастайнасць ударных інструментаў, што працуюць у сінтэзе з раялем, электронікай і відэашэрагам.

Музыка Three Sticks гэта не толькі арыгінальныя аранжыроўкі неакласікі, саўндтрэкаў і сучасных цячэнняў поп-музыкі, але і аўтарскія творы, кожны з якіх расказвае сваю гісторыю, захапляе і пагружае слухача ў незабыўную, чароўную атмасферу. Удзельнікі групы вераць, што іх аўдыторыя заслугоўвае не толькі ўнікальнага акустычнага досведу, але і адменнай візуальнай падачы, закліканай дзівіць і падкрасляць музычную лінію.

Калектыў быў заснаваны ў 2021 годзе салістамі Маскоўскай дзяржаўнай філармоніі, выпускнікамі Маскоўскай дзяржаўнай кансерваторыі імя П.І.Чайкоўскага і Кансерваторыі Сан-Францыска Сямёнам Хананаевым, Аляксандрам Выбарнавым і Андрэем Каваленкам.

У красавіку 2021 года калектыў з вялікім поспехам правёў свой першы канцэрт у Маскве. На сённяшні дзень расклад калектыву складаецца з канцэртаў па ўсёй Расіі і краінах замежжа. Група з’яўляецца афіцыйным прадстаўніком барабанных кампаній BlackSwampPercussion і Vater.

У рамках выступлення ў Мінску жыхары і госці сталіцы пачуюць унікальную праграму “Three Sticks. Вакол свету”.

Канцэрт-падарожжа перанясе вас да аквітных лавандавых палёў Паўднёвай Францыі, смарагдавым берагам Ірландыі, вулкану Фаградальсфьядль, які вывяргае струмені лавы, самым утоеным куткам нашай планеты, а пад канец мерапрыемства мы выйдзем на арбіту Зямлі пад музыку Ханса Цымера ў арыгінальнай апрацоўцы для ўдарных і раяля.

У гэты вечар, апроч музыкі Людовіка Эйнаўдзі, Яна Цьерсэна і Ханса Цымера, прагучаць аўтарскія творы Three Sticks, усе дзейства будзе суправаджацца ўнікальным відэашэрагам і спецэфектамі.

З нецярпеннем чакаем вас на канцэрце!

«Вокруг света»: группа “Three Sticks”