Білетная каса:

Дата: 06.11.2019 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка
Замовіць квіток

“6 лістапада на сцэне Вялікай залы Беларускай дзяржаўнай філармоніі адбудзецца грандыёзны гала-канцэрт, прысвечаны творчасці выбітнага армянскага кампазітара, піяніста і педагога, народнага артыста СССР Арно Бабаджаняна, – класіка савецкай песні, аўтара мноства папулярных і любімых у народзе хітоў. Сярод іх – «Каралева прыгажосці», «Дзякую табе», «Вяселле», «Не спяшайся», «Чортава кола», «Вярні мне музыку», «Лепшы горад зямлі», «Накцюрн». Гэтыя і многія іншыя мелодыі, якія сталі сапраўды залатымі шлягерамі, прагучаць у суправаджэнні Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Рэспублікі Беларусь імя І.Жыновіча пад кіраўніцтвам народнага артыста Беларусі Міхаіла Казінца. Іх выканаюць салісты аркестра – лаўрэаты міжнародных конкурсаў Ігар Задарожны, Андрэй Коласаў, Анастасія Рачыцкая і Наталля Брацлоўская.

Вялікім сюрпрызам для публікі стане ўдзел у канцэрце двух запрошаных артыстаў. Гэта саліст Навасібірскага дзяржаўнага акадэмічнага тэатра оперы і балета Карэн Маўсесян (барытон) і паэт, спявак, кампазітар, уладальнік велічнага, поўнага лірызму, глыбіні і пачуццёвасці аксамітнага бас-барытона, уладальнік Гран-Пры і першых прэмій міжнародных вакальных конкурсаў Мікалай Рабуха (г. Масква).

Аўтарскі канцэрт кампазітара Арно Бабаджаняна – вынік супрацоўніцтва Міжнароднага Фонду памяці Арно Бабаджаняна, Асацыяцыі «БелБрэнд» – заснавальніка Міжнароднай музычнай прэміі Еўразійскага эканамічнага саюза «BELBRAND AWARD» – і Беларускай дзяржаўнай філармоніі.

Дырыжор і аранжыроўшчык твораў – заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь Аляксандр Крамко”.

Інфармацыя пададзена рэдактарскім аддзелам Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Рэспублікі Беларусь імя І.Жыновіча

"Верни мне музыку": авторский вечер композитора Арно Бабаджаняна