Замаўленне БІЛЕТАЎ

“Свет кінамузыкі”: група “Three Sticks”

Дата: 28.06.2024 пачатак у 19:00
Выканаўцы: Three Sticks, группа
Замовіць квіток

“СВЕТ КІНАМУЗЫКІ

група “Three Sticks”

***

28 чэрвеня ў Вялікай канцэртнай зале Беларускай дзяржаўнай філармоніі выступіць група Three Sticks – калектыў, створаны маскоўскімі музыкантамі з мэтай пашырыць звыклыя стылістычныя рамкі і паказаць усю шматстатнасць ударных інструментаў, што працуюць у сінтэзе з раялем, электронікай і відэашэрагам.

Гэтым разам мінскай публіцы будзе прэзентавана канцэртная праграма “Свет кінамузыкі” – гэта поўнае апусканне ў атмасферу любімых фільмаў, гульняў і серыялаў у фармаце кінаканцэрта. Музыка ў кіно – праваднік ва ўнутраны свет герояў і найважны элемент аповеду. Глас, Эйнаўдзі, Цымер, Рыхтэр і іншыя кампазітары-мінімалісты, чые творы прагучаць на канцэрце, ствараюць музычныя сусветы для сваіх персанажаў. Іх музыка не проста фон, а асобны элемент фільма па сіле ўплыву які не саступае сцэнару. На нашым канцэрце музыка стане вашым спадарожнікам у свет перажыванняў герояў легендарных фільмаў, а здзейснім мы гэта падарожжа пад чуйным кіраўніцтвам музыкантаў калектыву Three Sticks.

З нецярпеннем чакаем вас на канцэрце!

У праграме: музыка ў аўтарскіх аранжаваннях Three Sticks  з кінастужак, серыялаў і гульняў (“La La Land”, “Pirates of the Caribbean”, “Amelie”, “Mario brothers”, “Gravity Falls”, “Mandalorian”, “Harry Potter”, “Sonic Hedgehog”, “Hachiko”, “Interstellar”, “1+1”, “Sherlock Holmes”, “Agent 007”, “Ghostbusters”, “Pulp Fiction”).

«Мир киномузыки»: группа “Three Sticks”