Замаўленне БІЛЕТАЎ

Цыкл канцэртаў “Дзіцячыя гады любімых кампазітараў”: Роберт Шуман

Дата: 09.03.2019 пачатак у 15:00
Катэгорыя: Музыка для дзяцей

Цыкл канцэртаў “Дзіцячыя гады любімых кампазітараў”

канцэрт чацвёрты

“РОБЕРТ ШУМАН”

Выканаўцы – лаўрэаты міжнародных конкурсаў, навучэнцы Рэспубліканскай гімназіі-каледжа пры Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

Музыказнаўца – Анатоль Парэцкі

“Напэўна гэта важна: з дзяцінства жыць сярод кніг, быць сынам кнігавыдаўца, назіраць за тым, як і з чаго збіраецца кожная наступная кніга, каб пазней захапіцца літаратурнай творчасцю і нечакана пачаць пісаць музыку.

Пазней заснаваць сваю газету і зарэкамендаваць сябе прыхільнікам новых накірункаў музыкі і змагаром з абмежаваным кансерватызмам і бюргерствам.

Дзяцінства сярод кніг, побач з выдавецтвам і кніжнай крамай “Браты Шуман”, якія становяцца важным літаратурным і палітычным цэнтрам не толькі горада Цвіккау, але і ўсёй Саксоніі. Дзяцінства ў сям’і выдаўца, які лічыць сваёй місіяй выданне на роднай мове класікаў сусветнай літаратуры.

Зайздроснае дзяцінства, напоўненае пошукам паэтычных рыфмаў, прыгожых сугуччаў на раяле, збіраннем кветак у садзе, стварэннем дзіцячага тэатра і завучваннем вершаў любімага Байрана…

9 сакавіка ў чацвёртым канцэрце цыкла “Дзіцячыя гады любімых кампазітараў” “сустрэча з дзяцінствам” Роберта Шумана.

Музыказнаўца – Анатоль Парэцкі

Малая зала імя Р.Шырмы Белдзяржфілармоніі