Замаўленне квіткоў

Дата: 30.05.2021 пачатак у 17:00
Катэгорыя: Камерная музыка

“ГРАНД-ЛЕТА”

30 мая Музычная школа АртГранд запрашае на грандыёзны канцэрт навучэнцаў школы – “Гранд-лета”!

Канцэрты вучняў Музычнай школы АртГранд – гэта нязменныя аншлагі і гучныя авацыі, шырокая разнастайнасць рэпертуару, а таксама шчырасць, натхненне і непадробленае каханне да музыкі як у педагогаў, гэтак і вучняў школы.

“Гранд-лета” пройдзе ў двух аддзяленнях:

15.00 – I аддзяленне

17.00 – II аддзяленне

У праграме – сольная і ансамблевая музыка для голасу, флейты, скрыпкі, гітары, фартэпіяна і іншых інструментаў.

У двух аддзяленнях канцэрта выступяць больш за 70 вучняў ва ўзросце ад 3 да 84 гадоў. Сярод іх – лаўрэаты міжнародных музычных конкурсаў, дзеці-вундэркінды, праграмісты, бізнэсмены, а таксама музыканты-аматары, якія заваявалі каханне публікі на сольных канцэртах і іншых выступленнях.

На працягу 4 гадзін будуць выкананы самыя розныя творы: ад лёгкіх да складаных, ад акадэмічных да папулярных. Прагучаць Варыяцыі на тэму В.А.Моцарта, “Месяцовая” саната Л. ван Бетховена, творы І.С.Баха, М.Мусаргскага, М.Тарывердыева, Ё.Гайдна, А.П’яцолы, Ф.Крэйслера, Н.Паганіні, Э.Грыга, Дж.Гершвіна, А.Дворжака, У.Солтана і інш. Вучні эстраднага аддзялення школы выканаюць сусветнае вядомыя хіты – “The Show Must Go On” Queen, “Yesterday” The Beatles, “Numb” Linkin Park, а таксама “Мелодыю” Я.Цьерсена з к/ф “Амелі”, “Танга” К.Гардэля з к/ф “Пах жанчыны” і іншыя творы.

Канцэрт вучняў школы АртГранд адбудзецца на лепшай прафесійнай сцэне краіны – сцэне Белдзяржфілармоніі, а самыя юныя навучэнцы фартэпіяннага аддзялення дэбютуюць на лепшым сусветным раялі Stainway.

Апроч таго, усе цёплыя і яркія ўражанні ад першага выступлення будуць захаваны з дапамогай прафесійнай фота- і відэаздымкі, а іменныя дыпломы ўдзельніка атрымаюць абсалютна ўсе артысты.

Музычная школа АртГранд – першая ў краіне школа з арыгінальнай сістэмай навучання, дасведчанымі педагогамі з найвысокай профільнай музычнай адукацыяй, якасна арганізаваным навучальным працэсам і выдатным тэхнічным абсталяваннем адкрыта абсалютна для ўсіх аматараў музыкі, незалежна ад узросту і ведаў. У школе больш за 30 музыкальных кірункаў і курсаў: фартэпіяна, гітара, вакал, скрыпка, флейта, сальфеджыа, а таксама арган, клавесін, арфа і шмат якія іншыя. Музычная школа АртГранд шырока рэпрэзентавана на розных конкурсах, фестывалях і іншых культурна значных імпрэзах краіны.

Па пытаннях удзелу ў канцэрце / навучанні ў школе тэлефануйце па тэл. +375 29 781 22 37, +375 29 381 22 37 ці e-mail: info@artgrand.by

Кошт квіткоў: 5–8 рублёў

Звяртаем вашу ўвагу: квіткі можна набыць у Музычнай школе АртГранд або ў касах Белдзяржфілармоніі.

«Гранд-лето»