Замаўленне квіткоў

І аддзяленне

Д.Масланка – Саната для саксафона

ІІ аддзяленне

І.Фралоў – Фантазія на тэмы оперы Дж.Гершвіна “Поргі і Бес”

Р.Петэрсан – Трыа 2 для саксафона, флейты і фартэпіяна

Г.Лаго – “Гарады”

ВЕЧАР КЛАСІЧНАГА САКСАФОНА

Дар’я Бабко саксафон

У канцэрце бяруць удзел:

лаўрэаты міжнародных конкурсаў

Аляксей Іардасопаль саксафон

Юлія Бялькевіч фартэпіяна

Ірына Міхалевіч флейта

***

Канцэрт “Вечар класічнага саксафона” прэзентуе Дар’я Бабко – саксафаністка, лаўрэат міжнародных конкурсаў, лаўрэат міжнароднай музычнай прэміі “BELBRAND AWARD”.

Гэты канцэрт – апусканне ў свет музыкі акадэмічнага саксафона: стылёвай, размаітай і арыгінальнай. У першым аддзяленні прагучыць саната сучаснага амерыканскага кампазітара Давыда Масланкі, якая спалучае ў сабе вытанчанасць, эмацыйнасць, глыбіню і тэхнічнасць выканання. У другім аддзяленні глядач пазнаёміцца з рознымі інструментамі: саксафонам сапрана, тэнарам і барытонам, а таксама флейтай і альтовай флейтай. Прагучаць папулярныя творы для ансамбля, сярод якіх Фантазія на тэмы оперы Дж.Гершвіна “Поргі і Бес” І.Фралова, Трыа 2 для саксафона, флейты і фартэпіяна Р.Петэрсана, “Гарады” Г.Лаго.

Вечер классического саксофона: Дарья Бобко