Замаўленне квіткоў

Калінінградскі сімфанічны аркестр, дырыжор – Міхаіл Кірхгоф, саліст – Аляксандр Данілаў (фартэпіяна)

Дата: 28.01.2023 пачатак у 19:00
У праграме:

С.Рахманінаў – Канцэрт №2 до мінор для фартэпіяна з аркестрам, ор.18

П.Чайкоўскі –  Урачыстая ўверцюра “1812”, ор.49

С.Рахманінаў – “Сімфанічныя танцы”, ор.45

Калінінградскі сімфанічны аркестр

Мастацкі кіраўнік і дырыжор – заслужаны дзеяч мастацтваў Расіі

Аркадзь Фельдман

Саліст – лаўрэат міжнародных конкурсаў Аляксандр Данілаў фартэпіяна

Дырыжор – Міхаіл Кірхгоф

***

27–29 студзеня 2023 года ў рамках 35-ага юбілейнага сезона Калінінградскага сімфанічнага аркестра адбудзецца гастрольны тур па гарадах баявой славы Расіі і Рэспублікі Беларусь. 27 студзеня аркестр пад кіраўніцтвам мастацкага кіраўніка Аркадзя Фельдмана выступіць у Смаленскай абласной філармоніі, 28 студзеня – у Беларускай дзяржаўнай філармоніі ў Мінску і 29 студзеня – у Віцебскай абласной філармоніі, дырыжор – Міхаіл Кірхгоф. У канцэртах прагучыць музыка С.Рахманінава, П.Чайкоўскага, В.Каліннікава, Д.Шастаковіча і беларускага кампазітара Я.Глебава

Усе канцэрты арганізаваны пад эгідай арганізацый АНА “Нашым Героям” і Фонду ветэранаў спецслужбаў “Рысь”. Асноўнай мэтай АНА “Нацыянальны Дабрачынны Цэнтр “Нашым Героям” з’яўляецца рэалізацыя комплексу сацыяльна-значных, патрыятычных і культурных праектаў, скіраваных на сцвярджэнне высокіх маральных каштоўнасцей і, найперш, кахання да сваёй Бацькаўшчыны, павагі яе славутых гістарычных і культурных традыцый.

Калининградский симфонический оркестр, дирижёр – Михаил Кирхгофф, солист – Александр Данилов (фортепиано)