Білетная каса:

Замаўленне квіткоў

Алоўнікаў Ігар (фартэпіяна, арган, клавесін)

Ігар Алоўнікаў - народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, прафесар Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі.

Музычную адукацыю атрымаў у Сярэдняй спецыяльнай музычнай школе пры Беларускай дзяржаўнай кансерваторыі (клас заслужанага дзеяча мастацтваў прафесара І.Цвятаевай), Маскоўскай дзяржаўнай кансерваторыі імя П.Чайкоўскага (клас фартэпіяна прафесара Я.Фліэра і клас аргана прафесара Л.Ройзмана), а таксама ў аспірантуры Маскоўскай дзяржаўнай кансерваторыі (клас прафесара М.Васкрасенскага).

Канцэртную дзейнасць пачаў у раннім узросце. З поспехам гастраліруе па краіне і за яе межамі. Выступае як з сольнымі фартэпіянным і арганнымі праграмамі, так і ў камерных ансамблях з вядомымі салістамі-інструменталістамі, а таксама з сімфанічным і камерным аркестрамі.

І.Алоўнікаў больш за дваццаць пяць гадоў займаецца педагагічнай дзейнасцю. Праводзіць майстар-класы для маладых піяністаў з Японіі, Тайваня і іншых замежных краін. З 1987 па 1993 год узначальваў кафедру спецыяльнага фартэпіяна Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі; з 1993 года - прафесар акадэміі. Сярод яго вучняў - лаўрэаты і дыпламанты міжнародных конкурсаў. Ігар Уладзіміравіч з'яўляецца старшынёй журы міжнародных конкурсаў у Беларусі, уваходзіць у склад журы конкурсаў іншых краін. З 1996 года – віцэ-прэзідэнт Беларускай асацыяцыі педагогаў фартэпіяна (БелЕРТА).

Ігар Алоўнікаў - аўтар шэрагу арганных і фартэпіянных транскрыпцыі твораў І.С.Баха, І.Брамса, С.Рахманінава, П.Чайкоўскага, балетнай і аркестравай музыкі беларускіх кампазітараў.