Замаўленне БІЛЕТАЎ

Катэгорыя: Вакал
У праграме:

Рамансы, арыі, дуэты

Кожны новы канцэрт салісткі Беларускай дзяржаўнай філармоніі Ганны Янкоўскай – дзіўны сплаў майстэрства і натхнення. Спявачка валодае вывастраным прафесіяналізмам у спалучэнні з неверагоднай воляй і лёгкасцю выканання самых складаных вакальных твораў. Вытанчаны густ спявачкі выяўляецца і ў выбары  рэпертуару. Ганна Янкоўская заўсёды выбірае толькі самыя яркія і самыя эфектныя сачыненні, дзякуючы чаму гледачам гарантаваны пышны вечар акадэмічнай вакальнай музыкі ў яе лепшых узорах.

1 чэрвеня 2023 года Ганна Янкоўская будзе спяваць рускія і беларускія рамансы, арыі з опер, аперэт і мюзіклаў. Да ўдзелу ў сваім сольным канцэрце спявачка запрасіла свайго калегу, саліста Беларускай дзяржаўнай філармоніі Ігара Задарожнага. Ён праспявае папулярныя неапалітанскія мелодыі, а потым у дуэце з Ганнай прагучаць папулярныя дуэты з аперэт Імрэ Кальмана.

У канцэрце возьмуць удзел Наталля Змітровіч (домра) і Уладзімір Козін (гітара).

Вядучая – музыкавед Вольга Брылон.

Анна Янковская (колоратурное сопрано): шедевры вокальной музыки