Замаўленне БІЛЕТАЎ

“На Раство Хрыстова анёл прыляцеў”: Дзяржаўны камерны хор Рэспублікі Беларусь

Дата: 28.12.2022 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Харавая музыка

“НА РАСТВО ХРЫСТОВА АНЁЛ ПРЫЛЯЦЕЎ…”

Вось ужо на працягу двух тысячагоддзяў людзі адзначаюць Раство – бадай, самае светлае свята. У гэтыя дні мы дорым падарункі і любоў, якая напаўняе сэрцы.

Снежаньскі канцэрт Дзяржаўнага камернага хору Беларусі – наш падарунак мінскай публіцы.

Любімыя навагоднія і калядныя кампазіцыі розных краін, вядомыя мелодыі кіно, апрацоўкі папулярнай музыкі, творы для гітары і клавесіна зробяць зімні вечар асабліва ўтульным і цёплым.

Мастацкі кіраўнік і дырыжор – заслужаная артыстка Рэспублікі Беларусь Наталля Міхайлава.

Салісты: Арына Аляксеева (сапрана), Вераніка Чарняўская (сапрана), Кацярына Крашчук (меца-сапрана), лаўрэат міжнародных конкурсаў Дарян Шахаб (гітара), Варвара Царук (клавесін), Іван Фінскі (фартэпіяна).

У канцэрце бяруць удзел: узорны дзіцячы хор ЛІРА Сярэдняй школы №66 г.Мінска, зводны хор АКТАВА” і ансамбль КАРНАВАЛДзіцячай музычнай школы мастацтваў №8 імя Р.Р.Шырмы г.Мінска.

Канцэрт у двух аддзяленнях

“На Раство Хрыстова анёл прыляцеў”: Государственный камерный хор Республики Беларусь