Замаўленне БІЛЕТАЎ

Краснаярскі камерны аркестр, дырыжор – Міхаіл Бянюмаў, салістка – Вераніка Прадзед (цымбалы)

Дата: 21.06.2024 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

Вольфганг Амадэй Моцарт (1756–1791) – Серэнада №13 Соль мажор, KV 525

Уладзімір Кур’ян (*1954) – Канцэрт для цымбалаў з аркестрам

Пётр Чайкоўскі (1840–1893) – Серэнада До мажор для струннага аркестра, ор.48

Замовіць квіток

МУЗЫЧНЫ САЮЗ ГАРАДОЎ-ПАБРАЦІМАЎ: МІНСК – КРАСНАЯРСК

Краснаярскі камерны аркестр

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – заслужаны дзеяч мастацтваў Расійскай Федэрацыі Міхаіл Бянюмаў

Салістка – лаўрэат рэспубліканскіх і міжнародных конкурсаў

Вераніка Прадзед (цымбалы)

***

У рамках Дзён культуры горада Краснаярска ў Мінску ў сталіцу Рэспублікі Беларусь упершыню прыедзе адзін з лепшых калектываў Расіі – Краснаярскі камерны аркестр. 21 чэрвеня ён дасць адзіны канцэрт у Беларускай дзяржаўнай філармоніі, у праграме якога прагучаць сачыненні ад эпохі класіцызму да нашых дзён. Разам з Краснаярскім камерным аркестрам пад кіраўніцтвам Міхаіла Бянюмава ў ім возьме ўдзел зорка Беларусі – віртуозная выканаўца на цымбалах Вераніка Прадзед.

Вераніка Прадзед ужо выступала з аркестрам. Знаёмства адбылося ў 2023 годзе ў Краснаярску на ХXI Міжнародным фэстывалі камерна-аркестравай музыкі “Азія – Сібыр – Еўропа”, дзе Вераніка з сібірскім калектывам узяла ўдзел у сусветнай прэм’еры сачынення “Адлюстраванні” беларускага кампазітара Сяргея Янковіча.

Красноярский камерный оркестр, дирижёр – Михаил Бенюмов, солистка – Вероника Прадед (цимбалы)