Замаўленне БІЛЕТАЎ

Дата: 21.09.2024 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

А.Вівальдзі – “Зіма” (І частка) з цыкла “Поры года”

І.С.Бах – Арыя з Аркестравай сюіты №3 Рэ мажор

Л. ван Бетховен – Сімфонія №5 до мінор, ор.67

І ч. Allegro con brio

Г.Ф.Гендэль – Сарабанда з сюіты рэ мінор

Г.Ф.Тэлеман – Чакона

В.А.Моцарт – Рэквіем рэ мінор, КV 626

“Lacrimosa”

Дж.Качыні – “Аве Марыя”

Л. ван Бетховен – Саната №8 до мінор “Патэтычная”, ор. 13

ІІ ч. Adagio cantabile

* у праграме магчымы змяненні і дапаўненні

Замовіць квіток

Дарагія гледачы! Білеты на дадзены канцэрт амаль спрададзены, і мы з радасцю запрашаем вас на наступны канцэрт серыі – “Музыкатэрапія. В.А.Моцарт”, які адбудзецца 27 кастрычніка 2024 года ў Вялікай зале Белдзяржфілармоніі. Паспейце забраняваць лепшыя месцы па выгадным кошце!

Пагрузіцеся ў чараўніцтва музыкі Вольфганга Амадэя Моцарта.

21 верасня 2024 года а 19 гадзіне ў Вялікай зале Белдзяржфілармоніі адбудзецца чаканае вяртанне праекта “МУЗЫКАТЭРАПІЯ. АДРАДЖЭННЕ. Гэты канцэрт стане сапраўднай падзеяй для знатакоў музыкі, сімвалізуючы не толькі эпоху Адраджэння, але і аднаўленне праекта, якога ўсе так доўга чакалі.

Праект, што скарыў сэрцы тысяч па ўсім свеце, вяртаецца пасля трыумфальных гастроляў – ад пышных сцэн Дубая да велічных канцэртных залаў Вены, музычнай сталіцы свету!

Пагрузіцеся ў чароўны свет гукаў і нацешцеся зачаравальнай музыкай вялікіх кампазітараў – Г.Ф.Гендэля, І.С.Баха, А.Вівальдзі, Л. ван Бетховена, В.А.Моцарта і іншых, чые творы прызнаны шэдэўрамі сусветнай музычнай культуры.

На гэтым канцэрце вы пачуеце разнастайнасць музычных інструментаў: флейту, скрыпку, віяланчэль, раяль і, вядома, вакал. Але гэта яшчэ не ўсе! Вас чакаюць незвычайныя гукатэрапеўтычныя інструменты: тыбецкія спеўныя келіхі, чакрафоны, званочкі кашы і тяньгшы, а таксама гукі дажджу і акіяна і іншыя!

Адной з галоўных асаблівасцяў канцэрта стане гучанне аднаго з самых вялікіх органаў краін СНД. Гэты інструмент з больш чым 6000 трубамі вядомы сваёй здольнасцю гарманізаваць псіхаэмацыйную сферу і парадкаваць пам. Яго клічуць правадыром энергіі “космас – зямля – космас”, і вы зможаце адчуць яго магутны ўплыў на сабе.

Адменны аб’ёмны эфект на канцэрце створаць музычныя астраўкі, змесцаваныя на сцэне і ў зале. Тут будуць гучаць самыя спрыяльныя для арганізма гукатэрапеўтычныя інструменты, такія як спеўныя келіхі, караталы, чакрафоны і шмат хто іншы.

Яшчэ адной асаблівасцю канцэрта стане гучанне арфы!

Арфа – старажытны музычны інструмент, здаўна вядома сваімі гаючымі і гукатэрапеўтычнымі ўласцівасцямі. Яе меладычныя і гарманічныя гукі здольныя аказваць дадатны ўплыў на эмацыйны стан чалавека, спрыяючы паслабленню і зніжэнню стрэсу. Вібрацыі арфы пракрадаюцца глыбока ў цела, ствараючы супакойны эфект і спрыяюць агульнаму аздараўленню. У гукатэрапіі арфа выкарыстоўваецца для аднаўлення энергетычнага балансу, паляпшэння настрою і павышэння ўзроўню жыццёвай энергіі, дапамагаючы чалавеку здабыць ўнутраную гармонію і душэўны спакой.

Чароўнае дзейства будзе адбывацца пры свечках, у прыглушаным святле. На вялікім экране вы зможаце любавацца карцінамі Мікеланджэла, Леанарда Да Вінчы, Рафаэля, а таксама зачаравальнымі выглядамі глыбокага космасу і прыроды нашай планеты. Вас чакае чуллівая і награвальная музыка, а таксама займальны аповед пра ўплыў музыкатэрапіі на арганізм і псіхіку чалавека.

Для поўнага апускання ў гэты дзіўны свет гукаў вы можаце заплюшчыць вочы і проста цешыцца музыкай, ці ж глядзець на сцэну, цешачыся мастацтвам пры свечках.

Калі ласка, для вашага яшчэ большага камфорту, просім не прыходзіць з дзецьмі маладзей 12 гадоў і людзьмі, якія могуць парушыць цішыню ў канцэртнай зале. Таксама важна не спазняцца на канцэрт, каб не ствараць дыскамфорту выканаўцам і слухачам.

Не прапусціце канцэрт “Музыкатэрапія. Адраджэнне” – выдатную магчымасць адчуць адраджэнне вялікай музыкі і гармоніі!

У канцэрце бяруць удзел:

– Анастасія Храпіцкая (вакал) – салістка Вялікага тэатра Беларусі, лаўрэат міжнародных конкурсаў.

– Аляксандр Данілаў (раяль) – саліст Белдзяржфілармоніі, артыст Прэзідэнцкага аркестра Рэспублікі Беларусь, лаўрэат міжнародных конкурсаў

– Кацярына Іванова (арган) – артыстка Віцебскай абласной філармоніі.

– Марына Новак (скрыпка) – артыстка Дзяржаўнага акадэмічнага сімфанічнага аркестра Рэспублікі Беларусь.

– Алеся Парошына (віяланчэль) – артыстка Дзяржаўнага акадэмічнага сімфанічнага аркестра Рэспублікі Беларусь.

– Анастасія Міклаш (флейта) – лаўрэат міжнародных конкурсаў.

– Вераніка Чайкоўская (арфа) – артыстка аркестра Вялікага тэатра Беларусі.

– Дар’я Вітко (вядучая, гукатэрапеўтычныя інструменты) – лектар-музыкавед Белдзяржфілармоніі, магістр мастацтвазнаўства.

«Музыкотерапия. Возрождение»