Замаўленне БІЛЕТАЎ

Ірына Крыкунова сапрана

Юлія Сцефановіч скрыпка

Дырыжор - Аляксандр Анісімаў

«1 кастрычніка Міжнародны дзень музыкі Белдзяржфілармонія адзначае святочным канцэртам сімфанічнага аркестра пад кіраўніцтвам Маэстра Аляксандра Анісімава.

Адкрывае праграму уверцюра Вячаслава Кузняцова "Трыумфаванне з нагоды ..." Кампазітара на стварэнне п'есы натхнілі старадаўнія беларускія канты і майстэрства нашага аркестра, якому ён прысвяціў гэта сачыненне.

Працягвае канцэрт несмяротная класіка - сімфанічная сюіта "Шехеразада" - унікальная палітра аркестравых фарбаў, запальных ўсходніх рытмаў і чароўнай экзотыкі любоўных тамленняў.

Сімфанічная паэма Чайкоўскага "Франчэска Ды Рыміні" з першага выканання ў 1876 годзе стала хітом і улюбёнай п'есай фанатаў класікі і вядучых аркестраў усяго свету.

У святочнай праграме прымаюць удзел сапрана Ірына Крыкунова і меца Наталля Руднева. У іх выкананні прагучыць сцэна ліста Таццяны з оперы Чайкоўскага "Яўген Анегін".

Канцэрт у Міжнародны дзень музыкі задуманы як праграма цыкла агульнадаступных канцэртаў "Класіка для ўсіх", і сімвалічны кошт квіткоў на ўсе месцы ў Вялікай зале філармоніі (5 руб.) разлічаны на сямейнае наведванне, якое ўключае студэнтаў і пенсіянераў.

1 кастрычніка ў Белдзяржфілармоніі - свята музыкі для ўсіх! "

А.Анісімаў

Государственный академический симфонический оркестр Республики Беларусь. Дирижёр - Александр Анисимов