Замаўленне БІЛЕТАЎ

“4х4”

Дата: 28.09.2019 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка

Ансамбль салістаў пад кіраўніцтвам І.Іванова:

Ігар Іваноў балалайка

Алена Іванова домра – мандаліна

Андрэй Сівакоў баян

Глеб Грэчанкоў бас-гітара

Квартэт салістаў Дзяржаўнага камернага аркестра Рэспублікі Беларусь:

Алег Подаў скрыпка

Таццяна Лявіцкая скрыпка

Алена Сердзюкова альт

Аляксандр Сердзюкоў віяланчэль

У праграме:

I аддзяленне

П.Чайкоўскі – “Верасень” з цыкла “Паравіны года”

Я.Падгайц – Канцэрт для мандаліны з камерным аркестрам (пералажэнне для мандаліны і струннага квартэта)

У.Каральчук – Фінал сюіты “Pro et contra in D” (пералажэнне для мандаліны і струннага квартэта)

Салістка – лаўрэат міжнародных конкурсаў Алена Іванова

Я.Глебаў – “Залатая восень”

А.П’яцола – “Восень у Буэнас-Айрэсе”

А.Троіла – “Response”

А.П’яцола – Інтрадукцыя і Liebertango

II аддзяленне

М.Мусаргскі – “Малюнкі з выставы”

28 верасня на сцэне Малой залы імя Р.Шырмы будзе рэпрэзентавана канцэртная праграма з інтрыгоўнай назвай – “4х4”. Два квартэты на адной сцэне: Ансамбль салістаў Белдзяржфілармоніі пад кіраўніцтвам І.Іванова і квартэт салістаў Дзяржаўнага камернага аркестра Рэспублікі Беларусь.

Ігра тэмбраў, змяшанне стыляў, багатая штрыхавая палітра, адзінства дзвюх процілегласцяў – вось што ляжыць у аснове дадзенай канцэртнай праграмы.

Нагодай для гэтага канцэрта стала найважная для двух калектываў падзея: 23 сакавіка 2019 г. квартэт салістаў Дзяржаўнага камернага аркестра Рэспублікі Беларусь і артыстка Ансамбля салістаў Белдзяржфілармоніі пад кіраўніцтвам І.Іванова Алена Іванова (мандаліна) сталі лаўрэатамі II прэміі прэстыжнага Міжнароднага конкурсу камернай музыкі ў г. Швайнфурт (Германія). Частка конкурснай праграмы прагучыць у першым аддзяленні канцэрта.

«4х4»