Замаўленне БІЛЕТАЎ

“Крыштальны чаравічак”: музычны спектакль для дзяцей

Дата: 06.11.2020 пачатак у 11:00
Катэгорыя: Музыка для дзяцей

КРЫШТАЛЬНЫ ЧАРАВІЧАК

музычны спектакль для дзяцей

(па матывах казкі Шарля Перо Папялушка)

У дні школьных восеньскіх канікул – 4 лістапада 2020 г. у 11.00 на сцэне Малой залы імя Р.Шырмы Белдзяржфілармоніі – калектыў Філармоніі для дзяцей і юнацтва прэзентуе для юных гледачоў музычны спектакль “Крыштальны чаравічак” (па матывах аднайменнай казкі Шарля Перо “Папялушка”). Вядомы беларускі кампазітар Уладзімір Мікалаевіч Саўчык напісаў да гэтага спектакля дзіўна чуллівую, вельмі пяшчотную, напоўненую каханнем і дабрынёй, музыку. Любая гісторыя з дзяцінства зноў заваюе сэрцы гледачоў.

“Папялушка” – адна з самых вядомых казак у фальклоры розных народаў свету, сюжэт якой добра знаёмы кожнаму з вас яшчэ з дзіцячага ўзросту. Гэта рамантычная гісторыя пра каханне нікога не пакіне абыякавым.

Цудоўная музыка, пераканаўчыя вакальна-сцэнічныя выявы, арыгінальныя дэкарацыі і яркія касцюмы – вось няпоўны спіс сюрпрызаў, падрыхтаваных для юных гледачоў філармоніі!

Кампазітар і аўтар лібрэта – Уладзімір Саўчык

Рэжысёр-пастаноўшчык – Ігар Пятроў

Выканаўцы роляў – лаўрэаты і дыпламанты міжнародных і нацыянальных конкурсаў, салісты Беларускай дзяржаўнай філармоніі:

Папялушка – Ганна Янкоўская сапрана

Прынц – Дзмітрый Гайдукоў барытон

Фея – Святлана Старадзетка сапрана

Мачаха – Валянціна Дабравольская меца-сапрана

Старэйшая сястра – Галіна Сакольнік меца-сапрана

Малодшая сястра – Святлана Еўтух сапрана

Абвеснік – Максім Абравец барытон

Музыканты:

лаўрэаты міжнародных конкурсаў Сяргей Вайніцкі фартэпіяна