Замаўленне квіткоў

“У люстэрку часу. Іконы стылю”: камерны аркестр “Прэлюдыя”, ансамбль салістаў “Класік–Авангард”, дырыжор – Людміла Каліноўская

Дата: 16.04.2021 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка

Аўтарскі праект дырыжора Людмілы Каліноўскай

“У ЛЮСТЭРКУ ЧАСУ. ІКОНЫ СТЫЛЮ: БАХ, ГЕНДЭЛЬ

Камерны аркестр Прэлюдыя

Ансамбль салістаў Класік-Авангард

Салісты – лаўрэаты міжнародных конкурсаў

Максім Шкулепа труба

Юрый Каліноўскі скрыпка

Караліна Наско скрыпка

Андрэй Іваноў фартэпіяна

Дырыжор – Людміла Каліноўская

У праграме:

I аддзяленне

І.С.Бах – Канцэрт рэ мінор для дзвюх скрыпак, струнных і баса кантынуа, BWV 1043

Г.Ф.Гендэль – Аркестравая сюіта “Музыка на вадзе” Рэ мажор, HWV 349

II аддзяленне

Г.Ф.Гендэль – Пасакалія з Сюіты №7 соль мінор, HWV 432 (пералажэнне для струннага аркестра С.Асламазяна)

І.С.Бах – Канцэрт рэ мінор для клавіра, струнных і баса кантынуа, BWV 1052

«У аўтарскім праекце дырыжора Людмілы Каліноўскай “У люстэрку часу. Іконы стылю” будуць прэзентаваны шэдэўры двух вялікіх майстроў нямецкага барока І.С.Баха і Г.Ф.Гендэля. Упадабаныя публіцы творы прагучаць у выкананні маладых, але ўжо вядомых беларускіх музыкантаў. Максім Шкулепа, Андрэй Іваноў, Юрый Каліноўскі, Караліна Наско сумесна з камерным аркестрам “Прэлюдыя” і ансамблем салістаў “Класік-Авангард” пад кіраваннем Людмілы Каліноўскай прапануюць новае прачытанне добра знаёмых слухачам твораў».

Інфармацыя пададзена дырэкцыяй ансамбля салістаў КласікАвангард

«В зеркале времён. Иконы стиля: Бах, Гендель»: камерный оркестр «Прелюдия», ансамбль солистов «Классик-Авангард», дирижёр – Людмила Калиновская