Замаўленне БІЛЕТАЎ

Вечар камернай музыкі: ансамбль салістаў “Класік-Авангард”

Дата: 09.03.2023 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

Л. ван Бетховен – Трыа Сі-бемоль мажор для фартэпіяна, кларнета і віяланчэлі, ор.11

С.Рахманінаў – Элегічнае трыа №1 соль мінор для фартэпіяна, скрыпкі і віяланчэлі

І.Брамс – Фартэпіянны квартэт №1 соль мінор, ор.25

ВЕЧАР КАМЕРНАЙ МУЗЫКІ

Ансамбль салістаў “Класік-Авангард

лаўрэаты міжнародных конкурсаў

Юрый Каліноўскі скрыпка

Юлія Ражкоўская віяланчэль

Кірыл Целяпнёў кларнет

Канстанцін Дарашэнка альт;

Аляксандр Музыкантаў фартэпіяна

Мастацкі кіраўнік, дырыжор і вядоўца –

Людміла Каліноўская

***

9 сакавіка ансамбль салістаў «Класік-Авангард» (мастацкі кіраўнік і дырыжор – Людміла Каліноўская) прэзентуе новую праграму з цудоўных твораў камернай музыкі.
У выкананні салістаў ансамбля, лаўрэатаў міжнародных конкурсаў Юрыя Каліноўскага (скрыпка), Юліі Ражкоўскай (віяланчэль), Кірыла Целяпнёва (кларнет), Канстанціна Дарашэнкі (альт) і саліста Белдзяржфілармоніі Аляксандра Музыкантава (фартэпіяна) прагучаць сачыненні вялікіх майстроў музычнага мастацтва – Л. ван Бетховена, І.Брамса, С.Рахманінава.

Камерная музыка надзвычайна эмацыйная. Гэта тонкая, даверная, вытанчаная і глыбокая сфера; музыка, якая здольная пракрадацца ў думкі і пачуцці чалавека, злівацца з яго марамі і эмоцыямі.

Л.Каліноўская

Вечер камерной музыки: ансамбль солистов «Классик-Авангард»