Замаўленне БІЛЕТАЎ

“Музыкатэрапія. Шэдэўры: ад барока да імпрэсіянізму”

Дата: 14.03.2023 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

I аддзяленне

І.С.Бах / Ш.Гуно – “Ave Maria”

Ж.Муке – “Пан і птушкі”

Ф.Шапэн – Накцюрн

Т.Альбіноні –Адажыа

І.С.Бах – Фантазія соль мінор, BWV 542

А.Вівальдзі – Арыя Ірэн “Sposa son disprezzata” з оперы “Баязет”

II аддзяленне

Г.Ф.Гендэль – Арыя Альміры “Lascia chio pianga” з оперы “Рынальда”

К.Дэбюсі – “Месяцовы свет”

С.Рахманінаў – Вакаліз

Ш.М.Відор – Таката

К.Сен-Cанс – “Лебедзь”

Ф.Шуберт – “Ave Maria”

Па шматлікіх просьбах мы паўтараем унікальную праграму МУЗЫКАТЭРАПІЯ. ШЭДЭЎРЫ у Вялікай зале Белдзяржфілармоніі!

Адменная акустыка залы дапоўніць эстэтычнае ўражанне і гарманізуючы эфект гэтай праграмы.

“Музыкатэрапія. Шэдэўры” – гэта самыя яркія і вядомыя творы класічнай музыкі з відэасуправаджэннем на велізарным праекцыйным экране і эфектам зорнага неба ў Вялікай зале Белдзяржфілармоніі. Унікальная аўтарская распрацоўка Міжнароднага Цэнтра Музыкатэрапіі.

Запрашаем Вас здзейсніць падарожжа па эпохах: ад загадкавага і велічнага барока да маляўнічага імпрэсіянізму, паслухаць зачаравальную музыку самых вядомых кампазітараў усіх часоў – Г.Ф.Гендэля, І.С.Баха, С.Рахманінава, Ф.Шапэна, К.Дэбюсі і іншых, музычную спадчыну якіх ведаюць і цэняць ва ўсенькіх кутках зямнога шара.

Ва ўтульнай атмасферы прыглушанага свету і свечак Вы зможаце расслабіцца і адпачыць пад выдатную музыку, атрымаць асалоду ад дзівосных краявідаў жывой прыроды, велічнага космасу, твораў вялікіх майстроў жывапісу на велізарным медыяэкране, напоўніцца энергіяй і натхненнем!

Натхняльная класіка і віртуальныя прагулкі па самых прыгожых кутках нашай планеты ў суправодзе званочкаў Кошы, тыбецкіх спяваючых чар, глюкафону і гукаў прыроды падораць Вам эмоцыі радасці, здзіўлення, захаплення!

Творы будуць выконвацца неперапынна, і вы зможаце атрымаць асалоду ад выдатнай атмасферы, якая “гучыць цішынёй”.

Вы пачуеце гучанне аднаго з самых вялікіх арганаў! Больш за 6.000 труб! Гукі аргана гарманізуюць псіхаэмацыйную сферу, прыводзяць у парадак розум. Арган клічуць правадыром энергіі “космас – зямля – космас”.

Таксама вы пачуеце вельмі рэдкае гучанне аркестравага гонга. Гэтаму незвычайнаму музычнаму інструменту прыпісваюць гаючы эфект для цела на клеткавым узроўні.

Выконваюць – прафесійныя музыканты, салісты філармоніі, лаўрэаты міжнародных конкурсаў, удзельнікі фестываляў і майстар-класаў у Аўстрыі, Германіі, Польшчы і іншых краінах міру: Арцём Шаплыка (раяль), Калініка Мядзведзева (арган), Марына Новак (скрыпка), Анастасія Міклаш (флейта), Ангеліна Можар (вакал), Даря Вітко (вядучая, гукатэрапеўтычныя інструменты), Елізавета Зямскова, Юлія Сямёнава (гукатэрапеўтычныя інструменты).

Калі: 14 сакавіка 2023 года (аўторак), а 19 гадзіне

Дзе: Вялікая зала Белдзяржфілармоніі (пр-т Незалежнасці, 50)

Кошт: ад 20 да 60 рублёў

Колькасць месцаў абмежавана! Не прапусціце!

Дэталі ў арганізатараў: +375(44)464-73-47, info@musictherapy.by

«Музыкотерапия. Шедевры: от барокко до импрессионизма»