Замаўленне квіткоў

“Чырвоны Капялюшык на новы лад”: музычны спектакль для дзяцей

Дата: 10.06.2023 пачатак у 11:00
Катэгорыя: Музыка для дзяцей

Музычны спектакль для дзяцей

“ЧЫРВОНЫ КАПЯЛЮШЫК НА НОВЫ ЛАД”

(па матывах казкі Шарля Перо “Чырвоны Капялюшык”)

Музычны спектакль “Чырвоны Капялюшык на новы лад” – яркі творчы праект калектыву Філармоніі для дзяцей і юнацтва. Гэта касцюмаваная інтэрактыўная казка-гульня, у якой юныя гледачы актыўна бяруць удзел у стварэнні новай, займальнай гісторыі аб Чырвоным Капялюшыку.

Захапляльная, цікавая і па-сапраўднаму добрая гісторыя аб маленькай дзяўчынке “ажывае” на вачах у гледачоў. З дапамогай вядоўцы дзеці абіраюць галоўных дзейных персанажаў казкі, размяркоўваюць ролі, адказваюць на пытанні і дапамагаюць артыстам выбудаваць новую сюжэтную лінію ў спектаклі.

У казцы французскага пісьменніка Шарля Перо злы і страшны Воўк намерваецца расправіцца з Чырвоным Капялюшыкам і яе Бабуляй. Тады чаму б не прагнаць злога разбойніка? Можа атрымаецца ўсцерагчы Чырвонага Капялюшыка ад сустрэчы з хітрым злыднем? Вясёлы Зайчык з казкі “Заечкава хатка” зможа стаць новым персанажам у новай гісторыі пра Чырвонага Капялюшыка?

Музычны спектакль “Чырвоны Капялюшык на новы лад” падорыць юным гледачам яркія ўражанні і станоўчыя эмоцыі.

Прэм’ера спектакля “Чырвоны Капялюшык” адбылася ў 2005 годзе на сцэне Малой залы імя Р.Шырмы Белдзяржфілармоніі. Рэжысёр-пастаноўшчык – Валерый Ласоўскі. Новая версія спектакля была пададзена рэжысёрам-пастаноўшчыкам Таццянай Можар у 2017 годзе і атрымала назву “Чырвоны Капялюшык на новы лад”.

Кампазітар і аўтар тэксту песень – Уладзімір Саўчык

Аўтар лібрэта і рэжысёр-пастаноўшчык – Таццяна Можар

Выканаўцы роляў – лаўрэаты і дыпламанты міжнародных і нацыянальных конкурсаў, салісты Беларускай дзяржаўнай філармоніі

«Красная Шапочка на новый лад»: музыкальный спектакль для детей