Замаўленне БІЛЕТАЎ

«На стыке времён»: квартет саксофонистов “SAXAS”

Дата: 28.03.2023 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

І аддзяленне

А.Глазуноў – Квартэт Сі-бемоль мажор, ор.109 прэм’ера ў Беларусі

Э.Баца – Андантэ і Скерца

ІІ аддзяленне

М.Карабкоў – Прэлюдыя, харал і фуга

В.Ільюшонак – “Sax quartet”

В.Цімафееў – “When hope is born”

Г.Лінч – “Pale Dancer”

П.Ітуралдэ – “Memorias”

“НА СТЫКУ ЧАСОЎ

Квартэт саксафаністаў “Saxas”:

Мікіта Пятроў саксафон сапрана

Павел Казак саксафон альт

Віктар Цімафееў саксафон тэнар

Дзмітрый Шувалаў саксафон барытон

Партыя раяля – Ганна Брылёва

***

Квартэт саксафаністаў “Saxas” прэзентуе новую канцэртную праграму “На стыку часоў, якая па складзенай для калектыву традыцыі будзе поўная музычных прэм’ер.

Першае аддзяленне адкрыецца прэм’ерай аднаго з самых вядомых і манументальных твораў для саксафонавага ансамбля – квартэтам Сі-бемоль мажор, op.109 Аляксандра Глазунова, у якім злучаюцца непаўторнае гучанне чатырох саксафонаў і традыцыі рускай кампазітарскай школы. У завяршэнне першага аддзялення прагучыць лёгкае, нібы імпрэсіянісцкі краявід Андантэ і Скерца французскага кампазітара Эжэна Баца.

У другім аддзяленні вашай увазе будзе прэзентавана саксафонавая музыка сучасных беларускіх кампазітараў: Уладзіміра Ільюшонка, Максіма Карабкова і Віктара Цімафеева. Не пакіне абыякавымі чарговая прэм’ера гэтага вечара – музыка брытанскага кампазітара Грэма Лінча “Pale dancer”, натхнёная карцінай Эдварда Мунка. Завяршыць канцэрт сачыненне “Memorias” іспанскага саксафаніста Пэдра Ітуралдэ, якое адпраўляе слухачоў у падарожжа па памятных маршрутах і дарагіх для кампазітара гарадах.

«На стыке времён»: квартет саксофонистов “SAXAS”