Замаўленне БІЛЕТАЎ

Катэгорыя: Камерная музыка

«СТРОКОЮ ПУШКИНА ВОСПЕТО»

Музычна-паэтычны вечар да 220-годдзя паэта

6 чэрвеня 2019 года споўніцца 220 гадоў з дня нараджэння вялікага рускага паэта Аляксандра Сяргеевіча Пушкіна. Дагэтуль мы з задавальненнем чытаем яго творы, захапляемся яго літаратурным талентам. Аляксандр Сяргеевіч Пушкін – неперасягнены геній, чыя творчасць па праве лічыцца вяршыняй сусветнай мастацкай літаратуры.

У дзень народзінаў паэта ў Малой зале імя Р.Шырмы Белдзяржфілармоніі адбудзецца музычна-паэтычны вечар «Строкою Пушкіна воспето», у якім прагучыць вакальная і інструментальная музыка кампазітараў XIX-XX ст. – А.Рубінштэйна, П.Чайкоўскага, М.Рымскага-Корсакава, С.Рахманінава, А.Далуханяна, Т.Хрэннікава, Г.Свірыдава.

Выканаўцы – лаўрэаты і дыпламанты міжнародных і нацыянальных конкурсаў, салісты Беларускай дзяржаўнай філармоніі:

Святлана Старадзетка сапрана

Тамара Рэмез сапрана