Замаўленне БІЛЕТАЎ

“І жартам, і насур’ёз”: вадэвіль па п’есе П.Грыгор’ева

Дата: 01.04.2022 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка
У праграме:

музыка І.Кальмана, М.Дунаеўскага, Г.Гладкова

ПРЭМ’ЕРА!

Вадэвіль па п’есе П.Грыгор’ева “Дачка рускага акцёра”

“І ЖАРТАМ, І НАСУР’ЁЗ”

“Дачка рускага акцёра” – жарт-вадэвіль у адной дзеі з простым, немудрагелістым сюжэтам. Немаладога артыста музычнага тэатра Міхайла Лісічкіна адпраўляюць на пенсію. Ён усё жыццё быў адданы тэатру, марыў памерці на яго сцэне і ўжо згатаваў да дэбюту сваю адзіную дачку Верачку. Знішчаны нечаканым звальненнем, Лісічкін мяркуе выдаць Верачку замуж за свайго даўняга сябра, адстаўнога прапаршчыка па прозвішчы Ушыца. Маладая дзяўчына павінна пагрузіцца ў спакойнае сямейнае жыццё і забыцца аб сцэне назаўжды. Аднак замужжа зусім не ўваходзіць у планы Верачкі, яна марыць пра акцёрскую кар’еру. Што зробіць закаханая ў тэатр дзяўчына?

Вадэвіль “І жартам, і насур’ёз” – гэта яркая тэатральная пастаноўка, якую адрозніваюць шчырасць, прастата і лёгкая гуллівасць. Заблытаная інтрыга і паступовае пераадоленне неймаверных перашкод не пакінуць гледача абыякавым.

Выканаўцы – лаўрэаты і дыпламанты міжнародных і нацыянальных конкурсаў, салісты Беларускай дзяржаўнай філармоніі:

Ангеліна Можар роля Верачкі / сапрана

Святлана Еўтух роля Кацярыны / сапрана

Дзмітрый Тунік роля Міхайла Лісічкіна / бас

Дзмітрый Гайдукоў роля Акакія Ушыцы / барытон

Галіна Сакольнік меца-сапрана

Наталля Змітровіч домра

Уладзімір Козін гітара

Андрэй Дзяргай кларнет

Сяргей Вайніцкі фартэпіяна

Анатоль Цяльцоў баян

Рэжысёр-пастаноўнік – Таццяна Можар